czwartek, 20 lipca 2017

Wody, wody dla ochłody


Podczas upalnych dni częściej niż zwykle sięgamy po picie. To, dlaczego woda jest taka ważna i że każdy człowiek powinien pić 2-3 litry płynów dziennie wiemy wszyscy, ale czy wszyscy sięgamy po wodę aby ugasić pragnienie?

 Zwykle sięgamy po to co jest "pod ręką" czyli łatwo dostępne słodzone i sztucznie barwione napoje, dostępne w sklepach, rzadziej po gotową wodę smakową albo zwykła mineralną. A czym dobrze jest ugasić pragnienie nie sięgając po masowo robione napoje? Po domową lemoniadę lub wodę owocową.
Jak można wzbogacić sobie smak wody? Można do niej dodać plasterek cytryny, pomarańczy, grejpfruta,arbuza, kiwi lub ogórka, a także np. miętę lub melisę.

Dlaczego akurat woda? Ponieważ jest łatwo dostępna, nie ma kalorii, nie ma dodatków chemicznych,cukru i nie niszczy zębów, a przy okazji w połączeniu z niektórymi dodatkami jak np. cytryna czy limonka wpływa dobroczynnie na nasze organizmy np. oczyszczająco, poprawia trawienie, przemianę materii.
A to kilka moich propozycji na urozmaicenie wody:
Woda z truskawkami, ogórkiem i kiwi  
(poprawia trawienie)

Do wody wrzucamy kilka truskawek, pokrojone kiwi oraz ogórka, opcjonalnie kilka kostek lodu.

Woda z limonką pomarańcza i miętą  
(oczyszcza)
Do wody wrzucamy kilka plastrów pomarańczy, limonki i opcjonalnie kilka kostek lodu.


Woda z limonką oraz borówkami
Do wody wrzucamy kilka plastrów limonki , garść borówek i opcjonalnie kilka kostek lodu.Woda z limonką, cytryną i ogórkiem
dobrze orzeźwi, ale i wpłynie oczyszczająco
Do wody wrzucamy kilka plastrów limonki ,cytryny, ogórka i opcjonalnie kilka kostek lodu.


3 komentarze:

  1. Zwykle do cisowianki dodawałam cytrynę i miętę, ale ta wersja z kiwi czy z borówkami wygląda pysznie. W lato jest tyle świeżych owoców, że można samodzielnie przyszykować wodę smakową.

    OdpowiedzUsuń
  2. Woda z cytryną i miętą to najlepsze połączenie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Woda jest potrzebna, ale ostatnio dość dużo wyszło nam za wodę i postanowiłam z mężem zastosować reduktor wody ;) Zobaczymy jak się spisze i czy w ogóle zda egzamin ;)

    OdpowiedzUsuń