czwartek, 13 lutego 2020

Walentynkowa panna cotta - serduszka


Jutro Walentynki -  dla wszystkich szukających, na ostatnią chwilę, deseru na ten dzień wrzucam przepis na panna cottę z malinową żelką w kształcie serduszka. To pomysł na szybki, lekki deser nawiązujący do tego wyjątkowego dnia.

WALENTYNKOWA PANNA COTTA


Składniki:
200 ml mleka
300 ml śmietany 30%
3 łyżki cukru
3 łyżeczki żelatyny
1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
żelka malinowa:
200 g malin
1/3 szkl wody
2 łyżki cukru
2 łyżeczki żelatyny

Przygotowanie:
żelka malinowa:
Maliny przekładamy do garnka z cukrem i 1-2 łyżkami wody. Podgrzewamy, aż maliny zmiękną i puszczą sok. Maliny rozgniatamy, przecieramy przez sito,aby pozbyć się pestek.
Żelatynę moczymy w kilku łyżkach wody, a kiedy napęcznieje podgrzewamy w mikrofali przez 15 sekund. Po wyjęciu mieszamy, aby się dokładnie rozpuściła. Żelatynę mieszamy z musem malinowym. Mus przelewamy na dno foremki w kształcie serca i odstawiamy do lodówki do stężenia. W tym czasie przygotowujemy panna cottę.
panna cotta:
Żelatynę moczymy w 1/3 szkl mleka. Kiedy żelatyna napęcznieje podgrzewamy ją w mikrofali przez 15 sekund, wyjmujemy, mieszamy, aby się rozpuściła.
Resztę mleka wraz ze śmietaną, cukrem i ekstraktem waniliowym podgrzewamy na małym ogniu w rondlu, uważając aby nie zagotować mieszanki.
Łączymy rozpuszczoną żelatynę i mieszankę mleczną. Przelewamy do foremki na warstwę malinową i odstawiamy do lodówki do stężenia.


inspiracja: food2

1 komentarz: